rána sú ťažké

Autor: Ľudmila Nárožná | 22.5.2012 o 14:53 | (upravené 30.6.2012 o 21:23) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  130x

Každý deň , každé ráno , predtým než konečne zleziem z postele uvažujem , kto vlastne som . Ako ďaleko a či nie prílíž som zašla pri potláčaní svojho ja . . . Som unavená . Najviac ráno . Vždy keď svitá moje telo trhajú spomienky . Na kúsky a potom znoova a znova

 


Každý deň , každé ráno , predtým než konečne zleziem z postele uvažujem , kto vlastne som . Ako ďaleko a či nie príliž som zašla pri potláčaní svojho ja . . .

Som unavená . Najviac ráno . Vždy , keď svitá moje telo trhajú spomienky . Na kúsky a potom znova a znova

až kým zas neprecitnem s vedomím , kým som a kým som bola . Všetky životy a celé bytie mojej starej duše . Úľavu prinesú až slzy smútku a strach z poznania a pred spoznaním . Ťažké je vztať keď duša nevládze .

Ťahá telo do bezvädomia , kde je ticho . Rána sú silné . Rána sú ťažké . Rána sú mojou každonennou skúškou , ktorú je nutné zvládnuť a znova vkročiť do života . Rodím sa s ránom a zomieram s nocou . A ten čas medzitým ... milujem . Celý svoj terajší život , túto etapu sa učí príjmať a rozdávať . Učím sa prijať s pokorou . Učím sa pozerať na svet okolo seba . Prešla som tisíce životov , kým prišiel správny čas zistiť , prijať a napokon odisť . Pravdou však zostáva , že sa mi to stále nedarí . Mladé a pekné telo sa vôbec nestáva zárukou toho , že sa raz naučíte milovať . Aj keď veľmi chcem . Vyhrávam vojnu s dušou o telo . Vztáva do života . Vykročí a bojuje . Duša je silný súper , ale už sa jej to akosi nechce . Nosí zo sebou démonov minulosti , ktoré pokúšajú a hryzú . Sypú soľ do už aj tak dosť bolestivých

rán . Dôležité je hrať túto hru s tým čo máš v rukách . Nie vzdať sa . Dnes sa nepoddám . - DNES TO VYDRŽíM - zašepkám do ticha a idem žiť .

Tento môj boj trval presne jedno - MAMA - z detskej izby , vykríknuté naliehavým hláskom bytosti ktorá ma zatiaľ potrebuje . Milujem svoje deti rešpektujem ich a vážim si to čo pre mňa robia . Viem kým boli predtým a viem aj to že mi majú ukázať správnu cestu za slobodou . Dieťa . Dieťa je zázrak . Hotová , dokonalá bytosť pripravená na život s vlastnou hlavou , s vlastnou vôlou . A mne život obohacujú zázraky hneď dva . Syn a dcéra . Každý z nich ma učí inému . Dcéru , že od smiechu k slzyčkám je veľmi krátka cestička . Učí ma radosti z maličkostí . Má silu a dominanciu . Už teraz je to osobnosť , kľudná a rozvážna , úplný opak svojho brata . Chlapec je živel , divoký a nespútaný , odvážny . On ma učí , že občas zariskovať nemusí  znamenať prehru . Dokopy sú dokonalý , celistvý , láskavý , silný a hlavne spolu . Pomáhajú mi zahánať démonov duše , keď šepkajú v slabých chvíľkach rozptýlenej , rozlietanej mysle . Deň ubieha , veci sa dejú bez ohľadu na tvoju maličkosť . - DENNE RIEŠIŠ MALICHERNOSTI S PRESVäDČENÍM , ŽE OD TOHO ZÁVISÍ CHOD SVETA . ALE TEN SA BUDE KRÚTIŤ SVOJÍM TEMPOM ČI UŽ CHCEŠ ALEBO NIE . - utrúsim sama pre seba večer , keď bilancujem straty a výhry dňa . Snažím sa zaradiť do spoločnosti , ktorú neznášam . Akoby nestačila moja už aj tak rozdrobená osobnosť , treba nastaviť ďalšiu . Pomaly sa strácam . Už ani neviem , ktorá tvár je moja prirodzená a vlastná . Ubiehajú dni . Hodiny plynú , ale vždy večer , keď už deti spia , vo vnútri mam prázdno . Okolo je veľa zla . Zla nazbieraného vekmi zosilneného výčitkami . Noc si rozsvietim sviečkou nech pomaly spaľuje nedobré . . . viem , že kým príde sladké bezvedomie , navštívia ma nočné mory . Ako ich však zahnať ? Moje nočné mory sú spomienky na činy za ktoré ma ešte stále preklína mnoho duší . Ako teda zaženieš čisté zlo . . . ako zaženieš to čím si . . . keď si večer skladám masku jednoduchej ženy , matky  , v očiach sa mi lesknú slzy samoty .

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Křetínský: Desím sa, aby napätie v koalícii neohrozilo Slovensko

Prevážil podľa mňa konsenzus, že problematika je natoľko zložitá, že politická reprezentácia nie je schopná objektívne vyhodnotiť, čo by sa jednotlivým klientom stalo.

PLUS

Nespávajú, aby mohli prekladať titulky. Zadarmo a za pár hodín

I love you, povie filmová postava a v titulkoch sa objaví: Ja láska vy.

DOMOV

Bývalý minister práce Mihál odchádza z SaS, pre postoje Sulíka

Mihál nesúhlasí s postojmi Sulíka.


Už ste čítali?