kapitola 5.

Autor: Ľudmila Nárožná | 24.5.2012 o 19:15 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  66x

Pochádzam teda z kompletne nekompletnej rodiny . Rodiny , ktorej nezáleží na jej zachovaní . Veľakrát ma vyhodili . Veľakrát som ušla . Vždy som ale zostala nablizku súrodencom . Aj oni mne aj napriek tomu , že to mali zakázané . . .

5.

Pochádzam teda z kompletne nekompletnej rodiny . Rodiny , ktorej nezáleží na jej zachovaní . Veľakrát ma vyhodili . Veľakrát som ušla . Vždy som ale zostala nablízku súrodencom . Aj oni mne aj napriek tomu , že to mali zakázané . Žijem len vďaka nim . Často krát som nastavovala tvár , keď prišiel úder . Bola som tu vždy pre nich , keď potrebovali . Vždy , keď rodičia nevedeli trafiť domov . Rozprávali sme sa , spoločne sme sa radovali , spoločne sme smútili . Spoločne sme preliezli školou . Boli sme tu pre seba vo všetkých dôležitých situáciach . Dlho sa rozprávali . To čo mnohých rozdeľuje , nás spája . A časom prišiel okamih , keď sme si vymenili role . Keď moje vyčerpané telo a zničenú dušu skryli a chránili vlastným telom . Bránili a bili . Zachránili . Paradoxne pred vlastným otcom . Bolo to prvýkrát , čo otec zažil odpor  či zlosť zo strany detí , aj keď už dávno deťmi nie sú . Vďačím im za život . Nebyť ich otec by ma v záchvate amoku z alkoholu zabil . Doslova . Zvláštne však je , že spomienka na to , ako sa otec na mňa zaháňa všetkým čo má poruke , vrátane stoličky , vôbec nepatrí k tým  najhorším . Nie nedalo sa mi dýchať . Srdce mi takmer nebilo . Podlomili sa mi nohy a telo prvý krát zaujalo polohu plodu bezmocného a odovzdaného . Prvýkrát som nemohla úplne nič . Po 18tich rokoch nátlaku , bolesti , strachu , telo odmietlo bojovať . A vtedy tu boli oni . Boli tu pre mňa . Odvracali útoky otca . Snáď to robili z lásky . Možno s hnevom , ale dnes je to už jedno prečo . Proste tu boli. Zachránili ma . Nikdy sme sa o tom nebavili  . Vedeli  čo pre mňa znamenajú , vedeli aj že už viac tam nemôžem zotrvať . Odchádzala som a otec plakal . Ako malý chlapec . Bolo mu ľúto . Neobzrela som sa .

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Slovák pomáha pri Mosule: Tu sa bojuje proti najväčšiemu zlu

Neumytý, neoholený, hladný. Po troch dňoch na fronte chce OLIVER VALENTOVIČ len teplú sprchu, pivo a pizzu. Pomáha pri irackom Mosule.

KOMENTÁRE

Koaličný Kotleba? Smer sa už vôbec nehanbí

Snaha kontrolovať moc je natoľko prioritná, že všetko ostatné ide bokom.

DOMOV

Najviac mladých Slovákov podporuje podľa štúdie extrémistov

S nenávisťou na webe sa stretáva 84 percent.


Už ste čítali?